قیمت بیت‌کوین برای دومین بار در ماه جولای به زیر ۱۰,۰۰۰ دلار کاهش پیدا کرد!

قیمت بیت‌کوین پس از افزایش بی سابقه‌ی روز ۲۶ ژوئن در چند ماه اخیر تا ۱۳۹۷۰ دلار، در روز ۱۶ جولای سال ۲۰۱۹ بار دیگر به زیر ۱۰,۰۰۰ دلار کاهش یافت. این در حالیست که ۲۰ رمز ارز صدرنشین و برتر مارکت از لحاظ ظرفیت بازار (market capacity) که در رتبه‌های پایین‌تر از پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیتکوین قرار دارند متاثر از بازار شاهد از دست رفتن میزان قابل توجهی از ارزش خود می‌باشند.
▪️پس از تلاش مجدد بیت‌کوین در روز قبل برای جبران قیمت خود و دستیابی به محدوده‌ی ۱۱,۰۰۰ دلار، در مدت کوتاهی ریزش شدیدی تا حدود ۹,۲۳۰ دلار را تجربه کرد که ریزشی در حدود ۱۰% نسبت به روز قبل داشت. پادشاه ارزهای دیجیتال در ۷ روز گذشته بیش از ۲۲% کاهش قیمت یافته است.
▪️ضمنا تسلط بیت‌کوین بر بازار رمز ارزها در حال افزایش بوده است و این روند باعث ثبت رکوردهای بالاتری از تاریخ آوریل ۲۰۱۷ گشته است. طبق آمار CoinMarketCap در ۲۴ ساعت اخیر تقریبا ۰٫۵% به تسلط بیتکوین بر بازار افزوده شده و برای اولین بار از میانه‌های ماه آوریل سال ۲۰۱۹ این رقم به ۶۶٫۶% رسیده است.
▪️در میان ۲۰ رمز ارز اول دنیا، ارز ایاس (EOS) در این فاز ریزشی کوتاه دچار بیش‌ترین ضرر در مقایسه با قیمت‌های ۲۴ ساعت اخیر شده است. این رمز ارز دچار نزولی در حدود ۱۷% شد و با این نزول این کوین در بازار با قیمت ۳٫۶ دلار مورد داد و ستد قرار گرفت.
▪️اتریوم (ETH)، اولین آلت‌کوین دنیا نیز که پیش‌تر برای اولین بار به زیر ۲۰۰ دلار کشیده شده بود، بار دیگر هم به قیمت‌های پایین ۲۰۰ دلار تنزل پیدا کرد.
 در این مدت زمان کوتاه ریزشی، کل ارزش بازار از ۲۸۵ میلیارد دلار در روز گذشته به ۲۶۱ میلیارد دلار در آغاز امروز کاهش یافت.
 با این وجود روز گذشته کارآفرین امریکایی و یکی از حامیان کریپتو یعنی جان مکافی بار دیگر با اطمینان بیش‌تری پیش‌بینی خود را نسبت به ۱ میلیون دلاری شدن بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *